3.dünya Savaşı Kehanetleri
15 Mayıs 2024

3.dünya Savaşı Kehanetleri

3. Dünya Savaşı, 3. Dünya savaşı genel olarak birçok senaryolar çizilerek ve herkes tarafından beklenen savaştır. 1. Dünya savaşı (1914 - 1918) ardından 2. Dünya savaşı (1939 - 1945) gerçekleştikten sonra yapılan incelemeler sonucunda ortaya birçok farklı senaryolar atılarak olası bir 3. Dünya savaşının nedenleri ve sonuçları hakkında yorumlar yapılmaktadır. Gerçekleştirilen araştırmalar sonucunda somut veri olarak ise araştırmacılar tarafından özellikle Avrupa ülkelerinin uzun bir süreden beri savunma güçlerini güçlendirmelerini ve hatta araştırmacılar dünya genelinde 3. Dünya savaşının maksimum 20 yıla kadar gerçekleşeceğini ve birçok ülkelerin şimdiden ülke olarak güçlenmeye çalıştığını ifade etmektedirler. Nitekim 3. Dünya savaşının büyük bir oran ile Avrupa ülkelerinin kendi aralarında savaşacaklarını ifade ederken diğer bir senaryo ise İsrail ve İran ile Orta Doğu da gerçekleşeceğini ifade etmektedirler. Bizde sizler için gerçekleşmesi beklenen ve hatta çok kısa bir süre kaldığı belirtilen 3. Dünya savaşı ile belirtilen gerekçelerini ayrı başlıklar altında inceleyecek olursak;

3. Dünya Savaşı Birinci Senaryo; 3. Dünya savaşı nasıl gerçekleşeceği konusunda en büyük ihtimaller arasında Avrupa ülkelerinin bir birleri ile savaşacakları üzerinde durulmaktadır. 3. Dünya savaşının ilk fitilinin bura da gerçekleşeceği konusunda birçok araştırmacı hem fikirdir. Araştırmacılara göre Avrupa ülkelerin para birimi olarak üstünde durdurdukları Euronun çok kısa sürede değer kaybedeceğini ve bu şekilde kapital düzenin dengesi bozulması ille birlikte Avrupa ülkelerinin ekonomi olarak bitecekleri ve bu ülkelerin başında Yunanistan'ın iflası ve sonrasında Yunanistan 'a yardım amaçlı ilk olarak Almanya ve İtalya 'nın yardımda bulunacağının ardından bu ülkelerin yardım adı altında çıkar amaçlı olarak girdikleri Yunanistan 'a aynı zihniyet mantığıyla birlikte İngiltere, İrlanda, Fransa ve birçok ülkede bu çekişmeye katılarak savaşın meydana geleceği ve bu nedenlere ek olarak Yunanistan'ın bitmesi ile birçok Yunanistan vatandaşının Avrupa ülkelerine olan göçleri ile de dengelerin değişeceği ve savaşın nedenleri olarak gösterilmektedir. Bu senaryonun somut delili olarak ise araştırmacılar Almanya başbakanı Angel Merkel 'in yapmış olduğu açıklaması " yarım asır süre sonra kimse Avrupa'da barışın olduğunu söyleyemeyecektir. " ve bu açıklaması ile Almanya İtalya ve Fransa gibi birçok Avrupa ülkesinin de son hız olarak ekonomilerini büyük oranda savunma ihtiyaçlarına ayırmaları ve gün ilerledikçe savunma mekanizmalarını güçlendirmekte olduklarını göstermektedirler. Aynı zamanda nedenleri arasında Euro bölgesi olan Yunanistan'ın çökmesi ile tüm Avrupa ülkeleri etkilenecek ve artan işsizlik ve ekonomik krizler ile savaş kaçınılmaz olacağı yönündedir.

3. Dünya Savaşı İkinci Senaryo; 3. Dünya savaşı diğer bir senaryo ise genel olarak Orta Doğu da gerçekleşeceği ve İran ile İsrail arasında gerçekleşeceği düşünülmektedir. İran'ın nükleer olarak güçlenmesi bölge için tehlikeli olacağı ve Orta Doğu da İsrail 'in egemen olabilmesi için birçok araştırmacılar iran'ın nükleer olarak güçlenmesinin engellenmesi yalnızca askeri olarak açılacak savaşla gerçekleşebileceğini savunmaktadırlar. Bu savaşın çıkması ile Orta Doğu da dengenin değişeceği ve ardından birçok ülke savaşa dahil olması ile 3. Dünya savaşının gerçekleşeceği düşünülmektedir. Araştırmacılar ise somut delil olarak ise İsrail savunma bakanın, "İran'ın nükleer silah çalışmasının askeri operasyon ile durdurulacağının ve gerekli müdahalenin mutlaka yapılacağını" açıklaması ile buna karşılık İran savunma bakanının da cevabı gecikmeden "olası her kötü senaryoya hazırız ve aynı şekilde İsrail 'in askeri olarak güçlenme çalışmalarını gösterilmektedir. Aynı zamanda olası bir savaş sonucunda orta doğunun durumu da göz önüne alındığında savaşa petrol kaynaklarından dolayı birçok ülkede katılacağı ve büyük bir 3. Dünya savaşı meydana geleceği yönündedir.

3.dünya Savaşı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Dünya Ülkeleri Listesi

Dünya Ülkeleri Listesi

Dünya Kadınlar Günü Ne Zaman

Dünya Kadınlar Günü Ne Zaman

Dünya Barış Günü Ne Zaman

Dünya Barış Günü Ne Zaman

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Dünya Nasıl Oluştu?

Dünya Nasıl Oluştu?

Dünyanın En Büyük Yılanı?

Dünyanın En Büyük Yılanı?

Dünya Haritası Siyasi ve Fiziki Harita

Dünya Haritası Siyasi ve Fiziki Harita

Dünya Yapısı ve Şekli

Dünya Yapısı ve Şekli

Dünya Siyasi Haritası Bakış

Dünya Siyasi Haritası Bakış